Батькам та дітям на замітку
Правила для батьків і дітей

   Шановні батьки, законні представники дітей і діти, що займаються у футбольному клубі! Прохання уважно прочитати ці правила і дотримуватися їх при нашій подальшій співпраці. Прохання до батьків, законних представників дітей пояснити учням дані правила, якщо ваші діти ще не уміють читати, або не можуть зрозуміти прочитане. Велике спасибі!

     Вважається, що привівши дитину в наш клуб, батьки або законні представники дитини адекватно усвідомлюють необхідність участі дитини в різних виїздах (включаючи інші міста і країни) на змагання, турніри, спортивні збори, літні футбольні табори, тощо. Тим самим погоджуються з цією необхідністю. Після чого відмови від виїздів з причини, що нібито дитина не досить самостійна, не приймаються. А також погоджуються з усіма нижче приведеними правилами клубу.

     1. Для відвідування тренувань необхідно:

   1.1 Перед першим відвідуванням та на початку нового сезону (навчальний рік з вересня по травень) необхідно надати медичну довідку встановленого зразка (обов'язкова наявність прямокутної, круглої печаток, повного найменування і контактного телефону медичної установи) з дозволом лікаря відвідувати і займатися в секції по футболу.
   1.2 При вступі до клубу:
- заповнити та здати анкету (можна отримати у тренера);
   1.3 Обов’язково мати при собі:
- спортивну екіпіровку, що відповідає виду спорту, місцю тренувань та сезону: спортивну форму - футболка, спортивні труси, гетри або шкарпетки, футбольні бутси, зручні щитки;
- негазовану просту питну воду, невеликий рушник.
Форма, взуття і захист не повинні утрудняти рухи, заподіювати незручності і травми. Одяг для тренувань має бути без блискавок, ґудзиків, застібок і інших жорстких, гострих або таких, що заважають елементів, не мати кишень.
   1.4 У разі пропуску тренувань заздалегідь попередити тренера (можна через смс).

       2. Порядок і правила поведінки до, під час, та після тренувань:

   2.1 На тренування необхідно приходити за 10-15 хвилин до початку. Переодягатися у форму для занять в роздягальні або відведеному для цього місці. Перед тренуванням знімати з себе усі жорсткі, гострі або такі, що заважають предмети.
В цілях виключення травмонебезпечних ситуацій і дезорганізації учні, що запізнилися на заняття більш ніж на 5 хвилин, можуть не допускатися на тренування.
Батьки або супроводжуючі законні представники дітей (надалі - супроводжуючі особи) що зустрічають учнів після тренувань повинні бути за 5-10 хв. до закінчення занять.
У разі відсутності супроводжуючих осіб після занять, учень знаходитися під наглядом тренера (співробітника клубу) до приходу супроводжуючих осіб. Також відбувається інформування, що дитину не забрали, по контактному телефону, вказаному в анкеті. Час перебування тренера (співробітника клубу) з учнем понад 20 хвилин, не пов'язане з його робочим графіком, оплачується додатково.
   2.2 Забороняється приносити на тренування їжу, у тому числі спеціальні коктейлі. Негазована вода має бути в пластикових, закритих пляшках. Дозволяється приносити чай в термосі в холодну пору року.
   2.3 Не рекомендується приносити на тренування цінні речі, телефони, планшети і т.п.. Адміністрація не несе відповідальності за пропажу цінних речей, принесених на тренування.
   2.4 Супроводжуючі особи не мають права бути присутнім на заняттях як в залі, або біля входу в ньго, так і на футбольному майданчику. Виняток становлять заняття з дітьми у віці до 6 років в період адаптації, відкриті тренування, звітні заходи, змагання, то що за дозволом тренера. При цьому перед входом до спортивного залу необхідно одягнути змінне взуття, або одноразові бахіли.
Під час тренування супроводжуючі особи чекають дітей в вестибюлі, або на вулиці.
   2.5 Супроводжуючі особи не можуть втручатися в процес занять, що проводяться співробітниками клубу і вимагати зміни формату занять.
   2.6 Супроводжуючі особи несуть відповідальність за життя і здоров'я дітей на території місця проведення тренувань, а також повну матеріальну відповідальність за поведінку своїх дітей впродовж усього часу їх перебування на території місця проведення тренувань, окрім часу, який дитина проводить безпосередньо на заняттях з тренером відповідно до розкладу.
   2.7 Супроводжуючим особам та учням звертатися до тренера, співробітників клубу та інших присутніх осіб на ВИ, бути ввічливими, не зазіхати на їх честь і гідність. Точно і своєчасно виконувати вказівки тренера.
   2.8 Учні зобов'язані:
- бути присутнім на тренуванні в клубній тренувальній формі;
- не заходити у спортивний зал (на футбольне поле) без дозволу тренера;
- категорично забороняється завдавати ударів м’ячом по воротах до і після тренування;
- на території місця проведення тренувань (окрім залів і футбольних полів для занять) строго забороняються активні ігри (біг, стрибки, ігри, биття м’ячом, тощо);
- у разі поганого самопочуття негайно повідомити про це тренерові;
- не виходити із спортивного залу (з футбольного поля) під час тренування без дозволу тренера;
- дбайливо, відноситися до екіпіровки, спортивного інвентаря, устаткування залів, футбольних полів і інших приміщень;
- прибрати за собою інвентар на місце після його використання або по закінченню тренування за вказівкою тренера;
   2.9 Адміністрація клубу не несе відповідальності за шкоду, пов'язану з погіршенням здоров'я, якщо у учня є медичні протипоказання по фізичних навантаженнях, а також, якщо причиною завдання шкоди здоров'ю стало порушення правил або неправильне виконання футбольного завдання, техніки, відробітку вправ чи неуважного вислухування завдання учнем.
   2.10 При неадекватній поведінці дитини (агресія, істеричні стани, навмисне псування майна і тому подібне), батьки або законні представники дітей зобов'язані забрати дитину з клубу негайно. А у випадку якщо ці ситуації повторюються більше двох разів, клуб має право відмовити в подальших тренуваннях, в односторонньому порядку.
   2.11 Учні, батьки або законні представники дітей несуть матеріальну відповідальність за втрату або псування використовуваного устаткування, інвентаря, меблів і зобов'язані відшкодувати збиток, заподіяний клубу в грошовій формі з розрахунку фактичної вартості пошкодженого або загубленого майна.
   2.12 Усі заняття проводяться у рамках свого часового режиму. При цьому клуб залишає за собою право змінити розклад у разі об'єктивної необхідності, а також право на заміну тренера, з такою-ж або більш високою кваліфікацією.

       3. Не дозволяється відвідувати тренування:

   Якщо у дитини спостерігається погіршення стану здоров'я за наступними ознаками:
- ознаки респіраторно-вірусного захворювання (нежить, кашель, біль в горлі, ломота в суглобах і так далі);
- розлад шлунково-кишкового тракту (діарея, нудота);
- підвищення температури тіла;
- дерматологічні проблеми: висипання на шкірі, ранки, що не гоються;
- ушкодження шкірних покривів, м'язових тканин і зв'язок, а також забиття, розтягування інші ушкодження опорно-рухового апарату;
- алергічні стани.

    4. Батьки або законні представники дитини:

   4.1 Зобов’язані забезпечити:
- відвідування учнем занять, вказаних в розкладі;
- учня екіпіровкою, необхідною для належного тренувального процесу;
- відвідування учнем змагань, додаткових занять, товариських ігор, турнірів, спортивних зборів, літнього футбольного табору і т.п., якщо це потрібно.
   4.2 Повинні повідомляти тренера про зміну контактного телефону та/або місця проживання.

      5. Випадки, при яких учень може бути відрахований з клубу:

- несанкціонований або неузгоджений перехід в інший клуб, включаючи відвідування пробних занять, тренувань (тренування) в іншому клубі, незалежно від результату проб;
- грубе порушення батьками, законними представниками дитини або учнем правил клубу;
- регулярне не добросовісне відношення до тренувань;
- відсутність учня на тренуваннях більше одного місяця без інформування з боку батьків або законних представників дитини причини відсутності впродовж місяця, що пропускається;
- за медичним протипоказаннями, учні що не пройшли плановий медичний огляд в лікарському фізкультурному диспансері;
- внаслідок фізіологічних особливостей учня, коли тренувальний процес не приносить потрібного результату;
- нешанобливе відношення до своїх тренерів і працівників клубу, або інших осіб, що навчаються в клубі;
- не дотримання батьками або законними представниками дитини вимог обумовлених в пункті 4.1 цих правил.

Поради батькам

      Етика поведінки на змаганнях

   Під час гри вся увага юних футболістів фокусується на виконанні певних техніко-тактичних дій, який зробити маневр або як забити м'яч у ворота.
Разом з тим на концентрацію уваги дітей великий вплив мають гучні зауваження і часом некоректна поведінка батьків, які вказують, що їм слід робити. Звичайно, батьки це роблять виключно з добрих спонукань для своєї дитини, але така поведінка може мати негативний вплив на юних спортсменів.

      1. Перестаньте вчити дитину грати

   Загальна проблема в дитячому футболі - це емоційні батьки, які сидять на трибунах і намагаються підказати юному спортсмену, як треба грати. Та особливо важко для дитини, якщо вказівки батька йдуть наперекір вказівкам тренера. Спробуйте уявити себе в кімнаті з людьми, які постійно кричать якісь слова - мабуть, це буде точне відчуття того, що відчуває дитина під час матчу.
  Зазвичай батьки кричать голосніше і навіть більш агресивно, ніж тренер. Тренер доносить до дітей інструкції з позиції викладача, він хоче поліпшити рівень гри всієї команди, це частина його роботи. Батьки ж кричать вказівки тільки своїй дитині і хочуть отримати результат миттєво. Це відрізняється від того, що вимагає тренер.

      2. Оцінка арбітражу

   Глядачі на трибуні і за екраном телевізора повинні зрозуміти, що арбітри теж люди і можуть робити помилки - навіть арбітр високої кваліфікації. Коли батьки починають лаятися з арбітром через неправильне, на їхню думку, суддівство, вони перетворюють гру між дітьми в розборки між дорослими.
  Арбітр працює об'єктивно, виходячи з того, що він бачить. Однак, батьки часом інтерпретують цю ж ситуацію на користь тієї команди, за яку грає їхня дитина. Якщо це рішення не на користь їх команди, то оцінка приймає суб'єктивний характер. Проблема посилюється, коли батьки агресивно реагують на дії арбітра. Дитина чує і бачить це, і переймає манеру поведінки дорослих. Разом з тим, батьки повинні розуміти, що вони завжди є зразком для своєї дитини.

      3. Увага на позитивних діях, а не на рахунку

   Занадто часто батьки турбуються про результат, забуваючи про той досвід, який дитина набуває в змаганнях. І хоча це природне бажання - хотіти перемоги команді свого чада - але слід дивитися на матч більш широко, не зациклюючись на рахунку.
  Якщо команда не виграла, подумайте, що потрібно для того, щоб в наступний раз домогтися перемоги? Тренер в будь-якому виді спорту дотримується позиції, що поразка є частиною цього процесу. Якщо ваша команда завжди перемагає, команда потім не зможе адекватно відреагувати на поразку, а дитина буде важко переживати невдачі, які час від часу трапляються. Програш - великий крок у розвитку дитини як футболіста і як особистості.
  Після гри далеко не всі батьки питають у свого сина, які моменти йому найбільше запам'яталися. Дитина звикає бачити реакцію батьків на результат гри як належне. Закладається порочний зв'язок між результатом матчу і висновками, які дитина робить для себе. Такий досвід однозначно контрпродуктивний для молодого футболіста.

       4. Реакція на батьків команди-суперника

   Дорослі повинні йти на матч своєї дитини з метою отримати задоволення від його гри і без будь-яких конфронтацій. Батьки - це представники не тільки футбольної школи, але і свого юного спортсмена. Уявіть, що те, як ви поводитеся прямо зараз, побачить ваш син. Що б він подумав? Чи пишаєтеся ви своєю поведінкою? Дозволили б ви своїй дитині вести себе так само?

      5. Не накручуйте себе перед грою

   Ідіть на гру і насолоджуйтеся нею. Дивіться, що робить ваша дитина на полі. Це - його гра, не ваша. Не треба прив'язувати свій емоційний стан до того, що відбувається на трибунах. Подивіться на вашу дитину. Чи подобається йому футбол? Чи виявляє він лідерські якості? Чи комфортно йому зі своїми товаришами по команді? Не хвилюйтеся про решту. Дивіться на речі ширше. В житті є важливіші речі. Наприклад, ваша дитина.

      6. Питання до тренера

   Може бути, ви не згодні з тим, скільки ваша дитина провела на полі або з будь-яким рішенням тренера в ході матчу. Потрібен час, щоб обміркувати такі ситуації, а не пред'являти претензії тренеру і налаштовувати тренера проти дитини.
  Відразу після гри не варто батькам підходити до тренера. Розмова на емоціях не принесе результатів. До того ж тренер теж переживає кожну секунду матчу і не зможе дати адекватну відповідь на ваші запитання. Ідіть додому. Обговоріть разом з сім'єю минулу гру, а потім лягайте спати. Зв'яжіться з тренером на наступному занятті і в спокійній обстановці задайте ваші запитання і отримаєте відповідь.